Rize Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü 5 Kişi Alacak

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO59877
  • İLAN TARİHİ28/02/2022

İlan Açıklaması

Konumu

Yayınlanma Tarihi: 28.02.2022
Çalışma Şekli Geçici / Tam Zamanlı
Son Başvuru Tarihi 4.03.2022 / İşveren Statüsü Kamu / Pozisyon 5

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL HUSUSLAR

1-Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından Rize ili ve ilçelerindeki Çay fabrikalarında, yaş çay kampanyası dönemlerinde istihdam edilecek işçiler en fazla 179 gün çalışabilecektir.

2- 10 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazetede değişiklik yapılarak yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alımında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki yönetmeliğe göre, işe alınacak beden (Tahmil-Tahliye) işçileri için; işin ağır ve kas gücüne dayalı olması, yaş çay fabrikalarında üç ayrı vardiya düzeninde çalışma yapılmasının zorunluluk olduğundan dolayı sadece erkek işçiler istihdam edilecektir.

3-Başvuru yapan adayların dikkatine !!!

Başvurduğunuz ilanlar ile ilgili bildirimleri almak için İŞKUR kayıtlarınızdaki cep telefon numaralarınızı güncelleyiniz.

4-Adaylar başvuruda sundukları belgelerin doğruluğundan sorumludurlar. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen kişilerin başvuruları/sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılamaz. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir.Haklarında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulamak üzere ilgili kuruluşun hakları saklıdır.

5-Bu kadroda istihdam edilecek kişiler vardiyalı sisteme göre çalışacaktır.

6-Noter kurası 29.03.2022 tarihinde saat 10:00’da Rize Gençlik Merkezi Salonunda gerçekleşecektir.

7-İşyerinde en az asgari ücret ( brüt ücret 5.004,00 TL) uygulanacaktır.

8-Ayrıca konu ile diğer duyurular Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (çaykur@gov.tr)internet adresinde ilan edilecek olup TEBLİGAT MAHİYETİNDE YAYINLANACAKTIR. Ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Posta, kargo ve kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Beden İşçisi (Taşıma, Yükleme-Boşaltma)
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi : İlkokul
En Fazla Öğrenim Seviyesi :
Cinsiyet Yaş
Erkek 18- -50 (4.03.2004 – 28.02.1972 tarihleri arasında doğan kişiler)

Kura Bilgileri
Kura Yeri : Rize Gençlik Merkezi Salonu
Kura Tarihi : 29.03.2022
Kura Saat Dilimi : Gün Boyunca (09:00 – 18:00)

Çalışma Adresi : CAMİDAĞI ÇAY FABRİKASI
53090 RİZE MERKEZ
İsim :TURGAY TURNA
Ünvan :Genel Müdür Yardımcısı
Telefon :04642130211
E-posta : www.caykur.gov.tr

%d blogcu bunu beğendi: