Kültür ve Turizm BakanIığı Arkeolog ve Müze Araştırmacısı Pozisyonlarına Sözlü Sınav İle Toplam 69 Sözleşmeli Personel Alacak

İlan Bilgileri

  • Array

Kültür ve Turizm Bakanlığı yayınladığı ilana göre bünyesinde istihdam etmek üzere 69 müze görevlisi alımı yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı duyurduğu ilana göre Arkeolog ve Müze Araştırmacı görevlisi unvanında 69 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak.

Sözleşmeli Görevli Alımı Unvan Dağılımları

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çalışacak 40 Arkeolog ve 29 Müze Araştırmacı Görevlisi alımları yapılacaktır.

Arkeolog Alımı Başvuru Özel Şartlar

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölüm veya fakültelerin Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi (Arkeoloji Bölümü), Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümlerinden mezun olmak,

KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almak,

Arazi ve şantiye alanlarında çalışmaya herhangi bir sağlık veya engel sorunu bulunmaması,

Arkeolog alımı için adaylar sadece 1 Adana, 1 Amasya, 1 Antalya, 2 Artvin, 1 Aydın, 1 Balıkesir, 1 Bursa, 3 Edirne, 1 Erzincan, 2 Erzurum, 1 Gaziantep, 1 Hatay, 2 Iğdır, 1 Isparta, 1 Kahramanmaraş, 1 Kocaeli, 1 Konya, 1 Kütahya, 2 Manisa, 3 Mardin, 1 Mersin, 2 Muğla, 1 Rize, 1 Sakarya, 2 Samsun, 1 Sivas, 1 Yalova ve 1 Yozgat olmak üzere sadece bu illere başvuru yapabilecekler.

Müze Araştırmacı Görevlisi Başvuru Özel Şartları

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölüm veya fakültelerin Sanat Tarihi, Hititoloji, Tarih bölümünden mezun olmak,

KPSS B grubu P3 puan türünden en az 70 puan almak,

Arazi ve şantiye alanlarında çalışmaya herhangi bir sağlık veya engel sorunu bulunmaması,

Müze Araştırmacı alımı için adaylar sadece 1 Ankara, 1 Gaziantep, 2 İstanbul, 1 Aksaray, 1 Artvin, 1 Batman, 1 Bitlis, 2 Edirne, 1 Iğdır, 2 Isparta, 1 Konya, 1 Kütahya, 1 Kahramanmaraş, 1 Manisa, 3 Mardin, 1 Muş, 1 Sakarya, 2 Samsun, 1 Sivas, 1 Tunceli, 1 Yalova, 1 Yozgat ve 1 Zonguldak olmak üzere sadece bu illere başvuru yapabilecekler.

Personel Alımı Başvuruları

Kültür ve Turizm Bakanlığı yayınladığı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 11 Nisan 2022 ile 25 Nisan 2022 tarihleri arasında başvurularını elektronik ortamda yapmaları gerekmektedir.

Adaylar başvurularını Kariyer Kapısı resmi internet sitesi üzerinden giriş yaparak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Hak kazanan adaylar daha sonra kurumun resmi internet adresi ve Kariyer Kapısı üzerinden adaylara ilan edilecektir.

Puanınız