Konya Selçuk Üniversitesi 26 Kişi Büro Memuru (Genel) Alımı Yapacak

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO55325
  • İLAN TARİHİ08/02/2022

İlan Açıklaması

Konumu

Yayınlanma Tarihi: 7.02.2022
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı
Son Başvuru Tarihi 11.02.2022 / İşveren Statüsü Kamu / Pozisyon 26

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki engelli işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin EKPSS’ye girmiş olmaları gereklidir. EKPSS’ye tabi engelli işçi ilanlarına başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçecektir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
5) EKPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
6) ) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1- 18-35 YAŞ ARALIĞINDA OLMAK,

2- YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ İŞLETME, İKTİSAT, KAMU YÖNETİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER PROGRAMLARI LİSANS MEZUNU OLMAK,

3- ENGELLİ STATÜSÜNDE OLMAK,

4- ADAYLARIN 24 SAAT VARDİYALI ÇALIŞMA DÜZENİNİ KABUL ETMİŞ OLMASI VE ADAYLARIN VARDİYALI ÇALIŞMAYA ENGEL BİR DURUMUNUN OLMAMASI,

5- KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ İLGİLİ DİSİPLİN MEVZUATI UYARINCA GÖREVİNDEN VEYA MESLEKTEN İHRAÇ EDİLENLERİN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

6- YERLEŞTİRME SONUCU ATAMA İÇİN ÖNGÖRÜLEN NİTELİKLERE SAHİP OLMAYAN ADAYLAR İLE YANLIŞ, YANILTICI VEYA YALAN BEYANDA BULUNMUŞ OLUP HAK KAZANANLARIN ATAMALARI YAPILMAYACAKTIR.SEHVEN YAPILSA DAHİ ATAMALARI İPTAL EDİLECEKTİR.YERLEŞİLEN KADRODA İSTENEN BELGELERİ SÜRESİ İÇERİSİNDE TESLİM ETMEYEN ADAYLAR GÖREVE BAŞLATILMAYACAKTIR.

7- 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 48 İNCİ MADDESİNİN BİRİNCİ FIKRASININ (A) BENDİNİN (1), (4), (7) NUMARALI ALT BENTLERİNDEKİ ŞARTLARI TAŞIMAK,

8- HERHANGİ BİR SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN EMEKLİLİK, YAŞLILIK VEYA MALULLÜK AYLIĞI ALMIYOR OLMAK,

9- DİĞER HUSUSLARDA İLGİLİ MEVZUAT HÜKÜMLERİ GEREĞİNE GÖRE İŞLEM YAPILIR.

10- İŞE YERLEŞECEK ADAYLAR ÜNİVERSİTEYE BAĞLI TÜM BİRİMLERDE (İLÇELER DAHİL) GÖREVLENDİRİLEBİLİR.

11- EKPSS’YE GİRMİŞ OLMAK.

*KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ,YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

1-Kura çekimi 23.02.2022 tarihinde saat:10.00 da Selçuk Üniversitesi Sultan Alparslan Kültür Merkezinde yapılacak olup kura sonucu oluşan listede yer alan adaylar www.selcuk.edu.tr adresinde ilan edilecektir.

2-Adaylara sözlü/uygulama sınavı yapılacak olup sınavlar www.selcuk.edu.tr adresinden duyurulacak tarih ve adreste Sınav Komisyonu tarafından uygulanacaktır.

*BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ

1-Kura Sonucunda Belirlenen Adaylar; İstenilen Belgeleri Üniversite Personel Daire Başkanlığına ibraz edeceklerdir.

2-Belge teslim tarihi ve yeri www.selcuk.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

3-Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listeden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylar dahil edilecektir.

Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Büro Memuru (Genel)
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Cinsiyet Yaş
Kadın 18- -35 (11.02.2004 – 7.02.1987 tarihleri arasında doğan kişiler)
Erkek 18- -35 (11.02.2004 – 7.02.1987 tarihleri arasında doğan kişiler)

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler,Sosyal Bilimler Fakülteleri İşletme Lisans
İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler,Sosyal Bilimler Fakülteleri İktisat Lisans
İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler,Sosyal Bilimler Fakülteleri Uluslararası İlişkiler Lisans
İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler,Sosyal Bilimler Fakülteleri Kamu Yönetimi Lisans
Sınav Bilgileri

Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS EKPSS 0

Çalışma Adresi : SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ BAĞLI BİRİMLER
42130 SELÇUKLU / KONYA
İsim : MEHMET ÇEVİK
Telefon : 0332 223 81 18

%d blogcu bunu beğendi: