Konya Selçuk Üniversitesi 35 Kişi Temizlik Görevlisi Alacak

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO55329
  • İLAN TARİHİ08/02/2022

İlan Açıklaması

Konumu

Yayınlanma Tarihi: 7.02.2022
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı
Son Başvuru Tarihi 11.02.2022 / İşveren Statüsü Kamu / Pozisyon 35

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
4) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1- 18-35 YAŞ ARALIĞINDA OLMAK,

2- EN AZ İLKÖĞRETİM, EN ÇOK ORTAÖĞRETİM (LİSE VE DENGİ) MEZUNU OLMAK,

3- ESKİ HÜKÜMLÜ/TMY STATÜSÜNDE OLMAK,

a) Eski Hükümlü: Affa uğramış olsa bile, Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden; cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenleri ifade eder.

b) Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan (TMY): 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirenleri ifade eder.

4- ADAYLARIN 24 SAAT VARDİYALI ÇALIŞMA DÜZENİNİ KABUL ETMİŞ OLMASI VE ADAYLARIN VARDİYALI ÇALIŞMAYA ENGEL BİR DURUMUNUN OLMAMASI,

5- KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ İLGİLİ DİSİPLİN MEVZUATI UYARINCA GÖREVİNDEN VEYA MESLEKTEN İHRAÇ EDİLENLERİN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

6- YERLEŞTİRME SONUCU ATAMA İÇİN ÖNGÖRÜLEN NİTELİKLERE SAHİP OLMAYAN ADAYLAR İLE YANLIŞ, YANILTICI VEYA YALAN BEYANDA BULUNMUŞ OLUP HAK KAZANANLARIN ATAMALARI YAPILMAYACAKTIR.SEHVEN YAPILSA DAHİ ATAMALARI İPTAL EDİLECEKTİR.YERLEŞİLEN KADRODA İSTENEN BELGELERİ SÜRESİ İÇERİSİNDE TESLİM ETMEYEN ADAYLAR GÖREVE BAŞLATILMAYACAKTIR.

7- 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 48 İNCİ MADDESİNİN BİRİNCİ FIKRASININ (A) BENDİNİN (1), (4), (7) NUMARALI ALT BENTLERİNDEKİ ŞARTLARI TAŞIMAK,

8- HERHANGİ BİR SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN EMEKLİLİK, YAŞLILIK VEYA MALULLÜK AYLIĞI ALMIYOR OLMAK,

9- DİĞER HUSUSLARDA İLGİLİ MEVZUAT HÜKÜMLERİ GEREĞİNE GÖRE İŞLEM YAPILIR.

10- İŞE YERLEŞECEK ADAYLAR ÜNİVERSİTEYE BAĞLI TÜM BİRİMLERDE (İLÇELER DAHİL) GÖREVLENDİRİLEBİLİR.

*KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ,YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

1-Kura çekimi 23.02.2022 tarihinde saat:10.00 da Selçuk Üniversitesi Sultan Alparslan Kültür Merkezinde yapılacak olup kura sonucu oluşan listede yer alan adaylar www.selcuk.edu.tr adresinde ilan edilecektir.

2-Adaylara sözlü/uygulama sınavı yapılacak olup sınavlar www.selcuk.edu.tr adresinden duyurulacak tarih ve adreste Sınav Komisyonu tarafından uygulanacaktır.

*BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ

1-Kura Sonucunda Belirlenen Adaylar; İstenilen Belgeleri Üniversite Personel Daire Başkanlığına ibraz edeceklerdir.

2-Belge teslim tarihi ve yeri www.selcuk.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

3-Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listeden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylar dahil edilecektir.

Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Temizlik Görevlisi
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi : İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Cinsiyet Yaş
Kadın 18- -35 (11.02.2004 – 7.02.1987 tarihleri arasında doğan kişiler)
Erkek 18- -35 (11.02.2004 – 7.02.1987 tarihleri arasında doğan kişiler)

Kura Bilgileri
Kura Yeri : Selçuk Üniversitesi Sultan Alparslan Kültür Merkezi.
Kura Tarihi : 23.02.2022
Kura Saat Dilimi : Öğleden Önce (09:00 – 12:00)

Çalışma Adresi : SELÇUK ÜNİ. REKTÖRLÜĞÜNE BAĞLI BİRİMLER
42130 SELÇUKLU
KONYA

İrtibat Bilgileri :
İsim :MEHMET ÇEVİK
Ünvan :VHKİ
Telefon :2238407

%d blogcu bunu beğendi: