Kocaeli Valiliği Emniyet Müdürlüğü Pide Ustası Alımı Yapacak

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO58469
  • İLAN TARİHİ23/02/2022

İlan Açıklaması

Konumu

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2022
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı
Son Başvuru Tarihi 28.02.2022 / İşveren Statüsü Kamu / Pozisyon 1

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2) 18 yaşını tamamlamış olmak,

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4) Hamuru elle yoğurma, gramajlara bölme ve şekillendirme yapabilecektir.

5) Pideyi ve lahmacunu pişirerek yan garnitür ürünlerini servise hazır hale getirecektir.

6) Tırnak pide ve lavaş yapabilecektir.

7) Konya Usulü Etli Ekmek (bıçak arası) yapabilecektir.

8) Doğalgazlı fırın kullanabilecektir.

9) Fırını ve ihtiyaç duyulan teknik malzemeleri kullanabilecek şekilde hazır tutacaktır.

10) Ekip içerisinde uyumlu çalışabilecektir.

11) Kullanmış olduğu malzemelerin bakım ve temizliğini yapabilecektir.

12) Zorunlu olmamakla birlikte ;

18-a Izgara Kebap (Adana , Urfa vb ..) işleyebilen

18-b Yaprak döner ,Kıymalı Kırmızı et döner açabilen takabilen adaylar tercih sebebidir.

13 ) En az asgari ücret uygulanacaktır.

14) Mesai saatlerinde kurum şartlarına uyacaktır.

15) Başvuru sayısının talep edilen sayının dört katının aşması durumunda; Evraklarını eksiksiz olarak teslim ederek kura çekimine katılmaya hak kazanan adayların Noter aracılığı ile 08.03.2022 tarihinde saat 10:00 – 11:00 arasında Karabaş mahallesi Belde sokak No:3 Kocaeli Polis Sosyal Tesislerinde kura çekimi yapılacak olup; https://www.kocaeli.pol.tr/ adresinden asil ve yedek aday listeleri yayınlanacaktır.

16) Noter aracılığı ile yapılan kura çekiminde oluşturulacak adayların isim listesi https://www.kocaeli.pol.tr/ adresinden duyurulacak olup; belirtilen yer ve zamanda oluşturulan komisyon tarafından sözlü ve uygulamalı mülakat yapılacaktır.

17) Başvuru sayısının talep edilen sayının dört katının aşmaması durumunda adaylar müracaatlarında belirtikleri iletişim yoluyla davet edilecek; https://www.kocaeli.pol.tr/ adresinden duyurulacak olan yer ve zamanda oluşturulan komisyon tarafından sözlü ve uygulamalı mülakat yapılacaktır.

18)Mülakata girmeye hak kazananların listesi, mülakat yeri ve tarihi https://www.kocaeli.pol.tr/ adresinde yayınlanacak olup ayrıca yazılı ve sözlü tebligat yapılmayacaktır.

19) Mülakatı kazanan adayların işe alınma aşamasında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacak güvenlik arşiv soruşturmasında engel teşkil edici, sakıncalı durumunun bulunmaması şartı aranacaktır.

İstenilen Evraklar

1) En Az Bir Yıl Tecrübeli pide ve lahmacun ustası olacaktır.(Sgk prim dökümü ile belgeleyecektir.)

2 ) Adaylar sağlık problemi olmadığını sağlık raporu ile belgeleyecektir.

3) En az İlköğretim mezunu olduğunu gösterir belge, diploma vb. ibraz edecektir.

4) T.C Kimlik kartı fotokopisi sunulacaktır.

5) Adli Sicil Kaydı belgesi sunulacaktır.

6) Adaylar özgeçmiş ve iletişim bilgilerini belirtir Cv sunacaklardır.

Not:Nihai Listeler İşkur Açık İlan Panosunda ve https://www.kocaeli.pol.tr/ adresinde yayınlanacak olup; adaylar istenilen evrakları en geç 03.03.2022 tarihi mesai bitimine kadar Karabaş mahallesi Belde sokak no :3 İzmit/ Kocaeli Kocaeli Polis Sosyal Tesislerine kapalı zarf içerisinde elden teslim edilecek olup; süresinde teslim etmeyen ve eksik evrakı olan adaylar feragat etmiş kabul edileceklerdir.

Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Pide Ustası 1
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi : İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi :
Cinsiyet Yaş
Kadın 18- (28.02.2004 –
Erkek 18- (28.02.2004 –

Kura Bilgileri
Kura Yeri : KOCAELİ POLİS SOSYAL TESİSLERİ
Kura Tarihi : 08.03.2022
Kura Saat Dilimi : 10:00 – 11:00

Çalışma Adresi : KARABAŞ MAH. BELDE SOKAK NO:3
İZMİT/KOCAELİ

%d blogcu bunu beğendi: