İlksan Genel Müdürlüğü 11 Kişi Uzman Yardımcısı (Genel) Alacak

İLAN DETAYLARI
 • İLAN NO62485
 • İLAN TARİHİ14/03/2022

İlan Açıklaması

Konumu

Yayınlanma Tarihi: 14.03.2022
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı
Son Başvuru Tarihi 18.03.2022 / İşveren Statüsü Kamu / Pozisyon 11

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1 İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlan şartlarını taşıyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.
4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
5) KPSS’ye tabi kariyer mesleklerde puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının beşer katı nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

b) Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını bitirmiş olmak,

c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

ç) Özel Şartlar bölümünde belirtilen Geçerli KPSS Puan türlerinin birinden en az 60 (Altmış) puan almış olmak.

d) 4857 sayılı Kanunun eski hükümlü kadrolarına ilişkin madde hükümleri saklı kalmak kaydıyla ve taksirle işlenen suçlar hariç olmak üzere; Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e) 4857 sayılı Kanunun engelli kadrolarına ilişkin madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli olmamak.

f) Sandık, Sandığa bağlı tüm birimler ile işletme ve iştiraklerde bulunduğu pozisyona eşdeğer statüde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

ARANILAN ÖZEL ŞARTLAR

İktisat, İşletme, Maliye,Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,
KPSS P8, P14, P19, P22, P26, P33, P40, P44, P48 Geçerli KPSS Puan türlerinden en az 60 (Altmış) Puan almış olmak.
İyi derecede bilgisayar kullanıyor olmak,
Mülakata Girmeye Hak Kazananların

Evrak Teslim Tarihi : 19 Mart – 30 Mart 2022

Evrak Teslim Yeri : İlksan Genel Müdürlüğü

Çalışma Adresi : İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Genel

                 Müdürlüğü, Demirkapı Sokak No: 24 Demirlibahçe 

                 Mamak/ANKARA

Sınava İlişkin : Mülakat

Mülakat Tarihi : 4-8 Nisan 2022

Web Adresi : www.ilksan.gov.tr

Başvurusu kabul edilen adaylar KPSS puanı esas alınarak sıralamaya tabi tutulacak ve en yüksek puan alan adaydan başlanarak Uzman Yardımcısı için ilgili pozisyon sayısının 5 (beş) katı Mülakat’a katılmaya hak kazanan adayların, İLKSAN’ın www.ilksan.gov.tr web adresindeki İş Talep Formunu doldurarak belirtilen diğer belgeler ile birlikte İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Genel Müdürlüğü, Demirkapı Sokak No: 24 Demirlibahçe Mamak/ANKARA adresine göndermeleri gerekmekte olup Mülakat’ a katılacaklar adaylar için istenen belgeler ve diğer bilgilere www.ilksan.gov.tr web adresinden ulaşılacaktır.

İrtibat Bilgileri : Mustafa Kamil YALDIZ (Personel Şefi) 444 1943 (Dahili:279)

Fatmanur YAZICI (Uzman) Tel: 444 1943 (Dahili:217)

Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Uzman Yardımcısı (Genel)
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi : Lisans
En Fazla Öğrenim Seviyesi : Lisans
Cinsiyet Yaş
Kadın 18- (18.03.2004 –
Erkek 18- (18.03.2004 –

Sınav Bilgileri

Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP8 60
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP14 60
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP19 60
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP22 60
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP26 60
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP33 60
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP40 60
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP44 60
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP48 60
Çalışma Adresi Bilgisi
Çalışma Adresi : Demirkapı Sokak No: 24 Demirlibahçe

MAMAK/ANKARA

%d blogcu bunu beğendi: