Dolar 31,3607
Euro 34,0194
Altın 2.098,72
BİST 9.097,15
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
12°C
Hafif Yağmurlu
Cts 12°C
Paz 15°C
Pts 14°C
Sal 10°C

DSİ Bursa 1.Bölge Müdürlüğü Temizlik Görevlisi Alacak

İlan Tarihi: 13.04.2022 21:28

Yayınlanma Tarihi: 11.04.2022
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı
Son Başvuru Tarihi 15.04.2022 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 2

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
4) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışabilirlik raporu almak
Mülakat ve uygulama sınavları nihai listenin İŞKUR tarafından gönderilmesine müteakip 30 gün içinde BURSA DSİ 1. Bölge Müdürlüğünde yapılacaktır.
Sınav öncesi sınava katılacakların tespitine yönelik noter huzurundaki kura çekimi; açık iş sayısının Dört(4) katı asil ve aynı sayıda yedek olacak şekilde 26.04.2022 tarihinde saat 10:00 da DSİ 1.Bölge Müdürlüğü Ankara Cad.221 Duaçınarı Yıldırım/BURSA adresinde bulunan Bölge Müdürlüğümüz Yemekhane Salonunda yapılacaktır.
Kurada belirlenen adaylar daha sonra Bölge Müdürlüğümüz internet sitesinde https://bolge01dsi.gov.tr ilan edilecektir.Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
İşçi alımı için müracaat eden adaylar sadece sözlü sınava tabi tutulacaktır.Sınav mesleki bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.
Sınavda başarı puanı 60(Altmış) puan olarak belirlenmiş olup,60(Altmış) puan altında kalanlar sınavı kazanamamış sayılacaktır.
Sağlık raporu ve psikoteknik raporu sınavı kazanan adaylardan istenecek olup,atama öncesi bu belgeleri getiremeyen adayın yerine yedek aday çağrılacaktır.
Sınavı kazanarak ataması yapılan adaylar 3 yıl süreyle atandığı Bölge Müdürlüğünde görev yapacak olup,tayin talepleri dikkate alınmayacaktır.
İşe başlayan adaylar 2 aylık deneme süresine tabi olacaklardır.

Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Temizlik Görevlisi
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi : İlkokul
En Fazla Öğrenim Seviyesi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Cinsiyet Yaş
Kadın 18- -30 (15.04.2004 – 11.04.1992 tarihleri arasında doğan kişiler)
Erkek 18- -30 (15.04.2004 – 11.04.1992 tarihleri arasında doğan kişiler)

Kura Bilgileri
Kura Yeri : DSİ 1.Bölge Müdürlüğü Ankara Cad.221 Duaçınarı Yıldırım/BURSA
Kura Tarihi : 26.04.2022
Kura Saat Dilimi : 10:00 – 11:00

Çalışma Adresi : DUAÇINARI MAH.
ANKARA ASFALTI
NO:221
16270 YILDIRIM/BURSA
İsim :DEVLET SU İŞLERİ BURSA 1.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
Telefon :0 (224) 360 50 00

#ilangovtr
Basın No
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.