Balıkesir DSİ Genel Müdürlüğü Beden İşçisi (Genel)Alacak

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO56451
  • İLAN TARİHİ14/02/2022

İlan Açıklaması

Konumu

Yayınlanma Tarihi: 14.02.2022
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı
Son Başvuru Tarihi 18.02.2022 / İşveren Statüsü Kamu / Pozisyon 2

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
4) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

İŞGÜCÜ TALEBİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ HUSUSLAR

İşe başlamaya hak kazanan adaylar, DSİ 25. Bölge Müdürlüğünde ‘‘NİVOCU’’ pozisyonunda çalıştırılacaktır.
İşe başlatılacak adaylara, ‘NİVO MAKİNESİ’ kullanımı öğretilecektir.
İşe başlamaya hak kazanan adaylara 4 ay deneme süresi uygulanacaktır.
Ücret ve sosyal olanaklar, yürürlükte olan Toplu İş Sözleşmesine göre belirlenecektir.
Noter kurası, 25.02.2022 tarihinde, saat 10:00’ da, Atatürk Mah. Turgut Reis Cad. Karesi/BALIKESİR adresinde bulunan DSİ 25. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ-BÖLGE SOSYAL TESİSLERİNDE yapılacaktır.
Belge teslim yeri ve tarihi, Noter kurası sonucunda mülakata girmeye hak kazananların listesi, mülakat yeri ve tarihi, mülakat sonucunda oluşturulan asil ve yedeklerin listesi, www.25dsi.gov.tr internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR

İşin durumu, sahada ve zorlu arazi koşullarında çalışmayı gerektirdiği için sadece erkek adaylar başvuru yapabilir.
Ortaöğretim mezunu olmak (bölüm ayrımı yapılmamaktadır).
18-35 yaş aralığında olmak,
Bu iş ilanının yayınlandığı tarih itibariyle Balıkesir İli ve İlçelerinde ikamet ediyor olmak.

Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim
Beden İşçisi (Genel)
Öğrenim ve Kişisel Bilgiler
Öğrenim
En Az Öğrenim Seviyesi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
En Fazla Öğrenim Seviyesi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Cinsiyet Yaş
Erkek 18- -35 (18.02.2004 – 14.02.1987 tarihleri arasında doğan kişiler)

Kura Bilgileri
Kura Yeri : DSİ 25. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ- BÖLGE SOSYAL TESİSLERİ (Atatürk Mah. Turgut Reis Cad. Karesi/BALIKESİR)
Kura Tarihi : 25.02.2022
Kura Saat Dilimi : 10:00 – 11:00

Çalışma Adresi Bilgisi
Çalışma Adresi : DSİ 25.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ (Atatürk Mah. Bandırma Cad. No:55/8 Karesi/BALIKESİR)
10020 KARESİ/BALIKESİR

%d blogcu bunu beğendi: